עו"ד פלילי

We're fighting for you

אנו נלחמים עבורך!​

עבירות סמים עו”ד

עבירות סמים עו”ד

עורך דין עבירות סמים – שימוש בקנאביס

בסוף שנות החמישים ועד אמצע שנות השבעים התנהלה מלחמת וייטנאם בהתערבות אמריקאית משמעותית, שבעקבותיה התארגנה תרבות “ילדי הפרחים” בארה”ב. תרבות ילדי הפרחים התפשטה מעבר לארה”ב לכל רחבי העולם – דגלה בשלום, שוויון, אהבה וסמים. בין היתר דגלו באוכל צימחוני, שמירה על איכות הסביבה ושימוש בסמים מעוררי הזיות ומריחואנה (קנאביס).

ילדי הפרחים וסמים – בתחילה התנהלה תרבות זו כתנועת נוער כמחאה למלחמת וייטנאם ומאוחר יותר תפיסת עולמה נתנה דגש למוסיקה וסמים ובעיקר סם הקנאביס. סם הקנאביס תואר כמשרה התרוממות רוח המביאה לשלווה ואושר. בקיץ 1967 חגגו ילדי הפרחים אהבה חופשית וסמים, בעיקר קנאביס ו –LSD בפסטיבל הרוק הידוע “פסטיבל מונטריי”. באוגוסט 1969 קיימו ילדי הפרחים את ההפגנה המשמעותית נגד מלחמת וייטנאם – פסטיבל וודסטוק. במשך שלושה ימים עשו מוזיקה, אהבה ועישון קנאביס.

תרבות ילדי הפרחים נמשכת גם היום, למרות שאיננה מוחצנת כמו בשנות השישים, היא עדיין קיימת ודוגלת בשלום, חופש ושימוש בסמים פסיכודליים ובעיקר קנאביס. אחד התוצרים של תנועת ילדי הפרחים היה המחזמר שיער, שביטא את השאיפה לשלום, סקס, מוזיקה וסמים.

גם היום, השימוש בקנאביס הוא תוצר משמעותי של תקופת הזוהר של ילדי הפרחים של שנות השישים והשבעים. מהו אותו קנאביס שגרם לילדי הפרחים התמכרות , להניף ולסמל את דגל החופש, עד כדי כך שאפילו ממשלות ישראל בשנים האחרונות פועלות להפיכתו לחוקי, אי הפללת המשתמש בו (עד 20 גר’ ומעל גיל 21) תוך מתן תוקף חוקי לשימוש בו. יש להזכיר כי, הקנאביס הינו סם מסוכן ונמצא תחת עבירות סמים עו”ד פלילי תותח מומלץ כי ייעץ במקרה של הסתבכות פלילית.

קנאביס או כפי שכונה מריחואנה בעבר, הינו צמח שממנו מייצרים שני חומרים כימיים עיקריים:

=         THC – חומר פסיכואקטיבי – מרכיב כימי המשפיע על מערכת העצבים ושינויים בתפקוד המוח הגורמים וכתוצאה מכך נגרם שינוי בהכרה, תפיסה, מצב רוח ובהתנהגות האדם. לחומר ה-THC יש שימושיים רפואיים ושימושים לא רפואיים.

=         CBD – לעומת ה-THC לחומר הכימי המופק מהקנאביס ה-CBD יש יותר שימושים רפואיים. עלפי המחקרים, שימוש לזמן קצר ב-CBD אינו פוגע בזיכרון לטווח הקצר כמו שה-THC פוגע.

סגולותיו של הקנאביס בדגש על החומר הכימי CBD הביאו את המחוקק והמערכת הפוליטית במדינת ישראל לחתור למצב בו השימוש בקנאביס לא יהיה פלילי ויינתן תוקף חוקי לשימוש בו.