עו"ד פלילי

We're fighting for you

אנו נלחמים עבורך!​

עורך דין שחרור ממעצר

עורך דין שחרור ממעצר

מי צריך עורך דין שחרור ממעצר

שהייה במעצר היא דבר מאד לא נעים ואפילו משפיל עבור כל אדם, בין אם הוא מכיר את מערכת החוק שפועלת כך או לא. ישנם כמה סוגים של מעצרים ושחרור מהם במדינת ישראל, כאשר כל אחד נקבע בהתאם לאשמה המשויכת לעצור, או לקשר שלו למקרה.

כמובן לאורך כל המעצר זכאי העצור לקבל שירותי משפטי של עורך דין, אבל מה נעשה אם אנחנו הצד הנפגע על ידי העצור שעלול להשתחרר?

מהו מעצר

כאשר אדם חשוד בעבירה כלשהי, או מקושר לאחת, שופט יכול להורות על מעצרו לשם תחקור על ידי המשטרה. ישנם מספר סוגי מעצרים או שחרורים:

מעצר ימים

מדובר במעצר לשם חקירה עד 24 שעות ובמקרים חריגים עד 48 שעות. העצור נחקר בטווח זמן זה על מנת שלא יהיה שיבוש בחקירה ולאחר מכן על שופט להורות אם להאריך את המעצר.

תנאים מגבילים

מדובר על שחרור ממעצר שבו השופט, בהתאם לחומרת החשדות, יכול להגביל את העצור. לדוגמא הוא לא מורשה להיכנס או לצאת מעיר, לא לצאת מביתו, לחזור בזמנים מסוימים לחקירה ועוד. 

עד תום ההליכים

מדובר במעצר חריג של עד 15 ימים בפעם הראשונה, במידה ושופט קבע שהעצור עלול להוות סיכון לקורבן או לציבור. ניתן להאריך מעצר זה עד 30 ימים.

חשוב לציין כי כל שחרור ממעצר הוא תוך הסכמת העצור לשתף פעולה עם הליכי המשטרה והחקירה סביב התיק.

איך נמנע שחרור ממעצר של אדם אלים?

במידה ומדובר בעצור אלים, שעומד להשתחרר כי נעזר בשירותי עור דין שחרור ממעצר, נוכל לוודא עיכוב ביצוע שחרור ממעצר על ידי שכירת עורך דין משלנו שיבצע הגשת ערעור לשחרור עצורים על סמך המקרה. שחרור ממעצר אלימות במשפחה הוא מקרה קשה ומפחיד עבור המשפחה שנפלה קורבן לעצור, ולכן עיכוב ביצוע שחרור ממעצר הוא צעד שחשוב לברר אותו.

הגשת ערעור לשחרור עצורים מתבצעת על ידי עורך דין שחרור ממעצר שמתמחה בנושא, שהוא כמובן עורך דין רונן בנדל, לו ותק רב בתחום.

לסיכום

שחרור ממעצר אלימות במשפחה הוא נושא רגיש וכאוב. הקורבנות, בצדק, מפחדים שייגרם להם נזק, ולכן מומלץ לפנות לעורך דין רונן בנדל על מנת להגיש ערעור על שחרור או בקשה לשחרור בתנאים מגבילים.