עו"ד פלילי

We're fighting for you

אנו נלחמים עבורך!​

שחרור ממעצר בתנאים מגבילים

שחרור ממעצר בתנאים מגבילים

על שחרור ממעצר בתנאים מגבילים

חשוב להבין שמי שנעצר במסגרת חקירה משטרתית, יכול להיות מובל להארכת מעצר או לקבל שחרור ממעצר בתנאים מגבילים או ללא תנאים בכלל. השחרור בתנאים מגבילים לאחר חקירה הרווח ביותר, הוא על ידי קצין משטרה. קצין המשטרה האחראי על תיק החקירה קובע, בהתאם לחשדות ולראיות שנאספו, אם לשחרר את העצורים ובאילו תנאים. כאשר השחרור מתבצע בהוראת קצין משטרה, נדרשת הסכמת החשוד לתנאים המגבילים אליהם הוא נדרש.

הסכמה להגבלות

המשטרה תאפשר שחרור ממעצר בתנאים מגבילים לחשוד שנחקר באזהרה, כלומר לחשוד שנחקר, על חשד לביצוע עבירה בפועל ולא למי שנחקר בעדות פתוחה. אם החשוד לא מסכים לחתום על שחרור ממעצר בתנאים מגבילים בגלל תנאי השחרור, על המשטרה להביאו לדיון בפני שופט, לא יאוחר מ-24 שעות מאז מעצרו. גם כאשר חשוד אינו מצליח להמציא את הערובות, שדרש קצין המשטרה כתנאי לשחרור, הוא מובא בפני השופט.

עד תום ההליכים

בית המשפט יכול להורות על שחרור ממעצר בתנאים מגבילים או לחילופין ,על מעצר עד תום ההליכים לאחר סיום החקירה המשטרתית, בעת הגשת כתב האישום כנגד הנאשם. מעצר עד תום ההליכים ניתן לבקש רק בעבירות חמורות, שיש בהן חזקת מסוכנת וכאשר חומר הראיות, מצדיק את עילת המעצר. עורך דין המייצג את הנאשם יכול לבקש, שחרור ממעצר עד תום ההליכים ולערער על תוקף הראיות שהתביעה מציגה. החלטת השופט לגבי שחרור ממעצר עד תום ההליכים תלויה, בעילת מעצר ומידת החשש שהשחרור יכול להוביל לפגיעה בביטחון הציבור או לשיבוש המשפט.

מעצר ימים

כפי שיודע כל עורך דין לשחרור ממעצר ימים כאשר מתנהלת חקירה פלילית כנגד אדם, בסמכותו של הקצין הממונה במשטרה, להורות על מעצר ימים של החשוד. סמכות הקצין הממונה למעצר ימים מוגבלת לעד 24 שעות, במקרים רגילים ובמקרה חירום עד 48 שעות. לאחר מכן המשטרה מחויבת להביא את העצור בפני שופט, שיקבע אם להאריך את המעצר. 

ייעוץ לגבי שחרור ממעצר בתנאים מגבילים

בסמכותו של השופט לעצור חשוד בשל חשש לשיבוש או למסוכנות לציבור עד 15 יום בפעם הראשונה וזמן זהה פעם נוספת, עד לסך כולל של 30 ימים. כל הארכה נוספת מעבר לכך הינה חריגה ביותר, ויש לקבל אישור לכך מהיועץ המשפטי לממשלה. אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי בתחום הפלילי, עורך דין לשחרור ממעצר ימים רונן בנדל הוא הכתובת בשבילכם. עורך דין רונן בנדל מתמחה בתיקים פליליים, בכל דרגות החומרה ובעל ניסיון רב בתחום.