עו"ד פלילי

We're fighting for you

אנו נלחמים עבורך!​

מהו עולם הסייבר ואיך הוא קשור לעורכי דין? אנחנו מכירים את עולם הסייבר כעולם המחשוב והטכנולוגיה ואילו את עולם המשפט כעולם שקשור לפסיקות משפטיות ותביעות פליליות, אך מתברר כי יש קשר בין שניהם. גם בתחום הסייבר ישנו צורך בעורכי דין עם ידע בתחום על מנת לטפל בתביעות המוגשות בתחום לא פעם.

תוכנות זדוניות, סוס טרויאני – פריצות

התקשורת כיום מבוססת כולה על רשת האינטנרט. הן כשמדובר על אחסון חומר קיים והן כשמדובר על העברת מידע. למצב זה ישנם יתרונות רבים. היכולת להעביר מידע גדול בזמן קצר נותן את האפשרות לקדם תהליכים במהירות, היכולת לאחסן כמויות גדולות של חומר בצורה בטוחה וזמינה מייעלת תהליכי עבודה ללא היכר, אך למרבה הצער ישנם גם פנים אפלות להתקדמות הטכנולוגית. האקרים או גורמים בעלי כוונת זדון עלולים לחדור למחשבים ולשתול בהם תוכנות זדוניות, כמו תוכנות מעקב אחרי כל פעולה שהמחשב מבצע, או תוכנות שמשבשות את פעילותו התקינה של המחשב. תוכנות ריגול נקראות סוס טרויאני, על שם האגדה היוונית על הסוס הטרויאני דרכו חדרו לוחמים לטרויה, כאשר בעולם הטכנולוגי, סוס טרויאני מבטא חדירה למחשבים על מנת לגרום להם נזק

נוזקות סייבר

הן פריצות למחשבים על מנת לשבש את פעילותם, והן פריצה למחשבים על מנת לגנוב תוכן המאוחסן על המחשב למטרות כופר, או למטרות זדוניות נוספות, נכללות תחת ההגדרה של נוזקות סייבר.  החוק מתייחס בחומרה לעברות סייבר ואבטחת מידע. עורך דין המתמחה בתחום הסייבר צריך להכיר לעומק את סוגי העבירות, את חומרתן ואת העונשים הקבועים בחוק עבור כל אחת מהן בהתאם למידת הנזק שהן יוצרות. 

 נוזקות סייבר – עו”ד  מומלץ

כאמור, על מנת למצוא עורך דין לסייבר ואבטחת מידע יש להבין מה בדיוק העבירה שנעשתה ומה הנזק שהיא יצרה. מכיוון שמדובר במרחב הווירטואלי, הבנת הנזק הינה מורכבת יותר, ובנוסף מדובר בתחום די חדש שהבנת נזקיו נלמדת כל העת תוך כדי תנועה, ובשל כך גם החקיקה בנושא הינה דינמית ומתחדשת כל העת.

מחפשים עורך דין שבקיא בנושא סייבר ואבטחת מידע? צריכים איש מקצוע משפטי בתחום צוכנות זדוניות ונוזקות סייבר? רונן בנדל, עורך דין פלילי מומחה, איתכם לכל אורך הדרך