לייעוץ התקשרו 077-4447503

  כתב אישום

  ביטול כתב אישום

  כשרשות תביעה מעריכה כי יש סיכוי טוב להרשעה, היא מגישה כתב אישום. עצם העמידה לדין וניהול משפט עלולים לגבות מחיר לא מבוטל מכל אדם – עקב הצורך לפנות זמן לתהליך, בשל הקושי הרגשי וגם מפני שעד לסיום בירור העניין האדם אינו חופשי לגמרי. עורך דין פלילי מיומן עשוי להוביל לביטול כתב האישום ובכך לבטל כמובן את המשפט. זוהי לא משימה פשוטה אבל גם לא משימה בלתי אפשרית, ועו"ד רונן בנדל כבר הצליח בלא מעט מקרים להוביל לקבלת ההחלטה על ביטול כתב אישום כנגד לקוחותיו.

  באילו מקרים אפשרי ביטול כתב אישום?

  • הליך מול רשות התביעה – עורך דין פלילי מנוסה יכול במסגרת שימוע, בין אם כזה המתבצע בכתב מול רשות התביעה ובין אם במפגש עם אנשי הפרקליטות או התביעה המשטרתית, לשכנע כי אין היתכנות אמיתית להרשעה, ולכן לטובת כל הצדדים יש לבטל את כתב האישום.
  • הליך מול בית המשפט – גם כשרשות התביעה לא מוכנה לחזור בה מהגשת כתב האישום, עדיין ניתן לבטל אותו, וזאת באמצעות פנייה לבית המשפט. עילה אפשרית היא פגמים שנפלו בכתב האישום, ועוד עילה מקובלת היא הגנה מן הצדק שמהותה היא הצגת סתירה בין האופן שבו נוהל ההליך הפלילי נגד הנאשם לבין עקרונות הצדק וההגינות.
  • אפשרויות נוספות – טענת חוסר סמכות, התיישנות, זיכוי / הרשעה בגין אותו מעשה שעליו מבוסס כתב האישום.

  אסטרטגיה מדויקת

  ישנן מספר דרכים לשכנע את התביעה המשטרתית או את הפרקליטות להורות על ביטול כתב אישום. מסלול אפשרי אחד הוא היעדר עניין לציבור, אופציה שנייה היא הטלת ספק בקיומן של ראיות חזקות מספיק להרשעה והדרך השלישית היא ערעור הביטחון של אנשי התביעה מבחינת היכולת שלהם להתמודד מול טיעוני ההגנה במשפט. עוד כדאי לקחת בחשבון כי לקראת שימוע נחשפים חומרי החקירה בפני עורך הדין של הנאשם, ולכן עשויים להיות לו כלים אפקטיביים לחלץ את האדם מהמשפט. זהו אחד מתחומי המומחיות של עו"ד רונן בנדל, שאמון על גיבוש אסטרטגיה מיטבית לכל תיק, ועוד קודם לכן מתנהל ביושרה מלאה ופועל לביטול כתבי אישום רק כשיש היתכנות אמיתית להצלחה.

  מחיקת כתב אישום

  מחיקת כתב אישום

  תהליך משפטי אורך לא מעט זמן ובמהלכו מבוצעות פעולות כאלה ואחרות שקשורות לנאשם או לתיק עצמו. בכל שלב יש את מה שאפשר לבצע או שלא ועורכי הדין שמכירים את ההליך מתחילתו ועד סופו ויש להם ניסיון בליווי וייצוג לקוחות – יידעו בדיוק מה אפשר לעשות ומתי. גם מחיקת כתב אישום יכולה להתבצע בשלבים כאלה ואחרים של התהליך ואם עורך הדין של הלקוח הנאשם ימצא ראיות או הוכחות לכך שהלקוח שלו אכן חף מפשע ולא ביצע את העבירה המדוברת הוא יפעל ככל יכולתו וככל שמאפשר העיתוי מבחינת התהליך על מנת לטהר את שמו של הלקוח שלו.

  הידע הדרוש לשם מחיקת כתב אישום

  לא כל עורך דין יהיה בעל הידע והניסיון הדרושים לשם בדיקת האפשרות למחוק כתב אישום נגד הנאשם. מדובר בתחום המשפט הפלילי ועל עורך הדין להיות בעל ניסיון רב בנושא זה. עליו להכיר לעומק את התהליך הפלילי ואת אופן הביצוע שלו ולכן מחיקת כתב אישום היא מה שמחייב עורך דין מקצועי, אסרטיבי וכזה שיהפוך עולמות למען הלקוח שלו. זה צריך להיות השיקול בעת חיפוש אחר עורך דין ואכן מה שלפיו עורך דין יימדד הוא מידת המסירות שלו ללקוח שלו והרצון לעשות כל מה שאפשר על מנת להוציא את הצדק לאור, לרבות מחיקת כתב האישום כנגד הלקוח שלו.

  הרגישויות הרבות של המשפט הפלילי

  מה שחשוב לדעת על המשפט הפלילי הוא ההשלכות שיש לטווח הארוך לנושא של המשפט עצמו הן על הצד הנאשם והן על הקורבן. לא בכדי יש שאיפה לגרום לכל אדם לנהוג בדרך הישר ולו על מנת שלא לקלקל את החיים של עצמו או של אחרים. למרות שעורך דין מקצועי ומנוסה יידע מתי צריך לנסות להגיש בקשת מחיקת כתב אישום אך לא תמיד אפשר להתבסס על אפשרות זו ולכן עורך הדין יציע את דרך ההתמודדות הטובה ביותר.

  משרד עורכי הדין רונן בנדל הוא משרד שעוסק במשפט הפלילי על כל הסוגים שבו, עם יחס אישי לכל לקוח ומקצועיות גבוהה.

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן