לייעוץ התקשרו 077-4447503

  ביטול תיק פלילי

  ביטול תיק פלילי אצל עו"ד רונן בנדל

  תיק פלילי – כלומר רישום משטרתי או פלילי – עלול להוות מחסום בפני האדם גם הרבה אחרי שהסתיימו ההליכים המשטרתיים והמשפטיים מולו. עבור מי שמנסה להשתלב בחברה, ולחיות חיים נורמטיביים מלאים, זוהי משוכה מתסכלת במיוחד. ביטול תיק פלילי אפשרי בעזרת עורך דין מנוסה, כמובן בהתאם לנסיבות הספציפיות. עורך הדין רונן בנדל בוחן בקפידה את הרישום, ולאחר מכן, אם אכן ישנה היתכנות למחיקה מבצע את הפעולות הדרושות לשם כך.

  שימו לב: קיים הבדל בין רישום משטרתי לרישום פלילי. המרשם המשטרתי כולל תיקים פתוחים וכן תיקי חקירה שנסגרו בעילת "חוסר ראיות" או בעילה "חוסר עניין לציבור". המרשם הפלילי כולל עבירות שהוגש בגינן כתב אישום ובית המשפט קבע כי האדם אכן אשם.

  באילו מקרים אפשרי ביטול תיק פלילי?

  • התיישנות – רישומים פליליים נמחקים באופן אוטומטי כעבור פרק זמן מסוים, בהתאם לסוג העבירה. פרק הזמן שבו נשמר הרישום הוא 4 עד 10 שנים ממועד פסק הדין או ממועד סיום המאסר אם נגזר כזה. אם ממילא קרוב מועד ההתיישנות, עורך דין אחראי יעדכן את הלקוח וסביר להניח שלא יידרשו יבצע פעולות נוספות.
  • שינוי עילת סגירת התיק – אם התיק נסגר עקב "חוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור", הוא יישאר כאמור ברישום המשטרתי. ישנם מקרים שבהם ניתן לפעול על-מנת לשכנע את המשטרה לשנות את עילת סגירת התיק ל"חוסר אשמה" – עילה שמובילה באופן אוטומטי למחיקת הרישום.
  • חנינה מנשיא המדינה – בתיק שהסתיים בהרשעה, כלומר מופיע במרשם הפלילי ולא בזה המשטרתי, הסמכות לביטול נתונה בידי נשיא המדינה, ויש לפנות אליו בבקשת חנינה מנומקת ומשכנעת, לרוב תוך הבלטת הנסיבות האישיות וניסיונות השיקום.

  התנהלות מדויקת מול הרשויות

  ביטול תיק פלילי הוא שירות שאינו "רק" טכני אלא יש בו צורך גם בהיכרות מעמיקה עם הרשויות הרלוונטיות והבנה של הדרכים האפקטיביות להוביל לשינוי עילת הסגירה או לחנינה. עו"ד רונן בנדל סיים בהצטיינות הן את לימודי התואר הראשון (משפטים, אונ' ת"א) והן את לימודי התואר השני (משפט וטכנולוגיה, אונ' חיפה), והמחויבות למצוינות מאפיינת גם את השירותים שהוא מספק ללקוחותיו ובהם מחיקת הרישום המגביל.

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן