לייעוץ התקשרו 077-4447503

  ייצוג קטינים

  קטינים חייבים בליווי משפטי בכל עניין שקשור בהם. יתכן ויהיה מדובר בקטינים שעברו על החוק ומובאים בפני שופט וגם יכול להיות שיהיה מדובר בקטינים בסיכון שאין להם עורף משפחתי או כאלה שהוחלט שנדרש להם ייצוג במהלך הגירושין של ההורים שלהם. כך או כך נדרש לשם כך עורך דין מומחה בייצוג קטינים שיהיה מנוסה בתחום זה וגם יהיה מספיק רגיש ואמפתי כדי להתנהל מול ילדים, בני נוער או צעירים שלא תמיד יבינו את המשמעויות או ההשלכות של מה שקורה סביבם. ייצוג קטינים יכול להתבצע דרך הסניגוריה הציבורית או על ידי עורך דין ששוכרים לשם הייצוג.

  כל פעולה משפטית חייבת להתבצע בנוכחות אדם מבוגר, לרבות עורך הדין שמייצג את הקטין המדובר. עורך הדין יהיה נוכח בעת הקראת האישום או החקירה ויסייע ללקוח שלו. בזכות ניסיון רב וידע בתחום זה, יידע עורך הדין למצות את ההתנהלות המשפטית בנוגע לקטין מחוץ לכותלי בית המשפט מתוך ראייה של עתידו של הקטין וחיפוש אחר דרך הסיוע שלו לשיקום החיים שלו בעודו צעיר. מכאן שהוא יחתור להפסקת ההליכים ובחינת הדרכים הנכונות עבור המשך חיי הקטין בצורה רגילה ונורמטיבית. מתוך הנחת יסוד דומה, הוא יפעל לביטול כתבי אישום נגד קטינים שעברו על החוק ויסייע בהכנסתם למסגרות השיקום המתאימות ביותר שנועדו להבטיח שהקטין לא יחזור לסורו.

  יש חשיבות גבוהה מאד בנושא של ייצוג קטינים מול מערכות הצדק והמשפט, בעיקר משום שאין הם יכולים לייצג את עצמם או לטעון לאשמה או לחפות. כאשר מדובר בקטינים בסיכון, יתכן ויופעל עליהם לחץ מסוים או מניפולציות על מנת שיודו באשמה בעוד שאינם מסוגלים להבין לעומק מה המשמעויות של התהליך שנרקם מולם ונגדם. ייצוג נכון יכול להפנות את מסלול החיים של הקטין לעבר חזרה למוטב, התנהגות נורמטיבית בחברה ושיקום לכדי הפיכתו לאדם בוגר אחראי, ישר וכזה שאפשר יהיה לתת בו אמון. זו המטרה של הייצוג ולכיוון זה יופנו המאמצים והמשאבים של רשויות החוק והרווחה במדינה על מנת לסייע לקטינים שמעדו והגיעו לפשע.

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן