לייעוץ התקשרו 077-4447503

  עבירות המתה

  עבירות פליליות שסופן גרימת מוות לאדם אחר הן מורכבות במיוחד ועליהן ניתנים עונשים קשים, לרבות ריצוי מאסר למשך שנים רבות. מכיוון שעבירות אלו מפירות את הזכות הבסיסית ביותר של האדם, הזכות לחיים, הן נחשבות חמורות במיוחד ומצריכות את עזרתו של עורך דין מנוסה ומקצועי בעל ניסיון בתחום הפלילי ובפירוט, ניסיון בעבירות מסוג זה. רצח, המתה בקלות דעת, גרימת מוות ברשלנות – כל אלה ורבים אחרים הם ביטויים ומושגים הנכללים בסוג זה של תיקים. הדקויות המשפטיות המבדילות ביניהם מבוססות על הנסיבות ועל האופן המדויק שבו התבצעה העבירה.

  סוגי מושגים נוספים שאפשר למנות הם גם רצח בנסיבות מחמירות, המתה בנסיבות של אחריות מופחתת או רצח באדישות. מקרים אלו מאפשרים לנאשם או החשוד לספר את הצד שלו ולהבין האם היו נסיבות מסוימות וספציפיות מאד אשר בגינן אפשר לפטור אותו מעונש חמור ביותר, או להבין שהרצח עצמו בוצע, בסופו של דבר, שלא במתכוון או כתאונה. את הדקויות הללו צריך להבין לעומק ולנתח עורך הדין שילווה את החשוד, יבין ממנו בדיוק מה אירע ומה הייתה השתלשלות העניינים וכך יוכל גם לסייע ללקוח שלו למצוא את אסטרטגיית הייצוג שתהיה הכי טובה ומתאימה לו באופן אישי. במקרים אלה אין להשוות בין אדם לאדם וישנה חשיבות קריטית לייצוג האישי שיציג את עדותו של החשוד בצורה הטובה ביותר.

  חשוב להבין את כל הצדדים כאשר תיק מתנהל בנושא של עבירת המתה. החשוד יחפש כל דרך להקל על עצמו ולהוכיח את חפותו, בעוד שמהצד השני, בני משפחתו של הנפטר ירצו בצורה נחרצת למצות את הדין ולהשיג צדק עבור בן המשפחה שלהם. לא בכדי תיקים אלה מתנהלים בצורה איטית ויסודית וכל הצדדים מנסים ושואפים להוכיח את צדקת דרכם וגרסתם. מדובר גם במקרים שמעורבים בהם לא מעט רגשות קשים ולא תמיד ההתנהלות מבוצעת בצורה שכלתנית בלבד. מכאן, החשיבות של ליווי מקצועי מצד עורך דין מנוסה בעל ידע נרחב, שיוכל להבין בדיוק מה קורה ואיך אפשר להשיג צדק עבור הלקוח שלו, היא גדולה מאוד.

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן