לייעוץ התקשרו 077-4447503

  צו הגנה

  בקשה לצו הגנה

  רשויות המדינה עושות מאמצים רבים כדי לסייע לאזרחים שחשים שהם נמצאים בסכנה והם יכולים להגיש בקשה לצו הגנה (או שבקשה כזאת תוגש בשמם) על מנת להרגיש בטוחים יותר ולשמור על שלומם. בקשת הצו נכללת בלשון החוק למניעת אלימות במשפחה אך היא מתייחסת לכל סיכון שהוא – כלפי אדם, עסק, חברה ואפילו כאשר מדובר בסיכון כלפי הציבור הרחב. את הצו ניתן לבקש כאשר יש סכנה ממשית לפגישה פיזית או נפשית והוא גם מכונה צו הרחקה, על שום ההרחקה הפיזית של אותו אדם המהווה סיכון ממי שעלול ליפול קורבן לפעולות מצדו.

  בקשה לצו הגנה

  התהליך של בקשה לצו הגנה

  מי יכול להגיש בקשה לצו הגנה? אדם מסוים שחש שהוא בסכנה ממשית מצדו של אדם אחר ויש גם גופים רשמיים שיכולים להגיש את הבקשה עבורו – עובדים סוציאליים, תובע מטעם המשטרה או נציג של היועצת המשפטית לממשלה. כל אימת שאלה סבורים שיש סכנה של ממש שנשקפת לחייו או לנפשו של אדם (בוגר או קטין) ניתן להגיש את הבקשה לבית משפט השלום כדי לקבל את הצו וכך על פי הצו אותו אדם שעלול לסכן לא יוכל להתקרב פיזית אל האנשים שהצו מגן עליהם. חשוב לדעת שיש כמה סוגים של צווים על פי סוגי ההגנה שהם אמורים לספק ולכן הייעוץ המשפטי הפרטני חשוב מאד.

  החשיבות של צו הגנה מותאם לכל סיטואציה

  חשוב מאד להבין שבזכות בקשה לצו הגנה אפשר להציל חיים. זו המשמעות של צו ההרחקה. אמנם יש אנשים אלימים ומסוכנים שלא יהססו להפר את הצו אך כאשר ניתנת הגנה מטעם רשויות אכיפת החוק על אדם זה או אחר שעלול להימצא בסכנה הרי שיינקטו פעולות כנגד מי שיפר את הצו ואפשר יהיה להזעיק מיד את המשטרה על פי הצורך. במקרה שלא בטוחים שהצו הוא הפתרון המתאים אפשר לקבל ייעוץ פרטני מעורך דין פלילי.

  רוצים לדעת על האפשרות שלכם לקבל צו הגנה מפני אדם מסוכן? פנו לקבלת ייעוץ פרטני מעו"ד רונן בנדל, עו"ד פלילי ותיק ומנוסה.

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן