לייעוץ התקשרו 077-4447503

  עבירות מחשב

  מהו עולם עבירות מחשב והסייבר ואיך הוא קשור לעורכי דין? אנחנו מכירים את עולם הסייבר כעולם המחשוב והטכנולוגיה ואילו את עולם המשפט כעולם שקשור לפסיקות משפטיות ותביעות פליליות, אך מתברר כי יש קשר בין שניהם. גם בתחום הסייבר ישנו צורך בעורכי דין עם ידע בתחום על מנת לטפל בתביעות המוגשות בתחום לא פעם.

  עו״ד עבירות מחשב – עבירה פלילית

  התקשורת כיום מבוססת כולה על רשת האינטנרט. הן כשמדובר על אחסון חומר קיים והן כשמדובר על העברת מידע. למצב זה ישנם יתרונות רבים. היכולת להעביר מידע גדול בזמן קצר נותן את האפשרות לקדם תהליכים במהירות, היכולת לאחסן כמויות גדולות של חומר בצורה בטוחה וזמינה מייעלת תהליכי עבודה ללא היכר, אך למרבה הצער ישנם גם פנים אפלות להתקדמות הטכנולוגית. גניבת מידע באינטרנט הינה אחת הרעות החולות של הרשת. ניקח כדוגמה את הדואר האלקטרוני. הדואר האלקטרוני מחליף כיום את הדואר הרגיל בצורה משמעותית מאוד. אין סוף תעבורת מידע מועברת בו והרבה מהמידע הינו אישי. האקרים שפורצים לדואר האלקטרוני עלולים לגנוב מתוכו מידע אישי וחשוב ולהשתמש בו למטרות כופר או שאר נזקים. מתקפות הכוללות גניבת מידע באינטרנט הינן עברות פליליות חמורות שקבועים להן עונשים בחוק.

  עורך דין גניבת מידע – ייעוץ משפטי

  גניבת מידע חסוי ברשת מצריכה פנייה לעורך דין לאחר מציאת האשם על מנת לקבל ייעוץ משפטי לגניבת מידע על ידי עורך דין דיני אינטרנט. ייעוץ משפטי לגניבת מידע כולל כיצד לנהל הן את ההליך הפלילי כנגד הפורץ, ולא פחות מכך את הליך התביעה האזרחית ביחס לנזקים שנגמרו בשל הפריצה גניבת המידע החסוי. עורך דין מומחה יוכל לתת חוות דעת וכמובן לייצג הן בהיבט הפלילי והן בהיבט האזרחי.

  עבירות מחשב – העתקת מידע

  העתקת מידע הינה אחת הסוגיות המורכבות להוכחה משפטית, באם מדובר בתחום העתקת מידע חסוי או העתקת מידע פלילי שהינם בתחום עיסוקינו כמשרד עו”ד תחת הכותרת העתקת מידע עו”ד פלילי. ובכל מקרה מדובר בנושא נרחב המכונה זכויות יוצרים או פשעי מחשב.

  הפרת זכויות יוצרים

  מהן זכויות יוצרים וכיצד הנושא קשור לדין הפלילי? בעיקרון הדין הפלילי עוסק בתחום החברתי, כלומר, מה הן התנהגויות חברתיות שאינן חוקיות ואף שליליות. מערכת המשפט בישראל קבעה מעשים חברתיים שליליים כעבירה פלילית בתחומי האלימות (רצח, הריגה, תקיפה, חבלה ואונס) ובתחום עבירת רכוש (גנבה, שוד וכד’).

  כמו במדינות רבות אחרות בעולם, גם בישראל קבעה מערכת המשפט כי הפרת זכויות יוצרים הינה בתחום הדין הפלילי. העונש המירבי במקרה זה, הינו עד חמש שנות מאסר.

  כאמור, נושא זכויות היוצרים הינו מורכב מאוד, בין היתר מאחר וצריך להגדיר תחילה תחת זכויות היצורים מה היא יצירה, נושא מופשט וסובייקטיבי לכשעצמו והאם היא עונה להגדרה של אומנות, מדע, תרבות, טכנולוגיה או אדריכלות?

  ברגע שהוגדרה היצירה, ניתן לסמנה באות C או לכתוב “כל הזכויות שמורות” אך כמו במדינות רבות גם בישראל אין הכרח לסמנה ולעיתים אף קשה מאוד לסמנה. מאחר וכך, סוגיות כמו העתקת מידע פליל או העתקת מידע חסוי עשויה להיות מורכבת וקשה לייצוג ולכן רצוי בנושא זה של העתקת מידע עו”ד פלילי יבחן וייעץ בהתאם.

  הגנה על זכויות יוצרים

  בבסיס ההגנה על זכויות יוצרים היא הגנה מפני שימוש במידע והפקת רווח או הנאה ממנו (יצירה). לעומת זאת, לא ניתן יהיה להגן על רעיון, מושג מתמטי, עובדה או נתון. מכיוון שכך, גם זאת ניתן יהיה, ככל הנראה לפתור על ידי הגנה על דרך הביטוי של הרעיון הייחודי תוך כדי שימוש במיזוג בין הרעיון לדרך ביטויו.

  לדרך הביטוי ולמורכבות הנושא, יתווסף הקשר החד ערכי והמיוחד בין יוצר הרעיון לרעיון עצמו הקרוי זכות מוסרית. פרט לתוכנות מחשב, ככל הנראה את רוב היצירות ניתן יהיה לקשר בין היוצר לרעיון הייחודי. גם בסוגיה של העתקת מידע, נכנס עניין הזכות המוסרית ומאפשר לרשימות ולקטים המוגדרים תחת “יצירה ספרותית” – עצם איגוד ועריכת מידע על ידי היוצר, הושקעה עבודה ומאמץ ליצירת המידע. ברגע שהמידע מצולם הוא מהווה העתקה והפרה של זכויות היוצרים גם כן.

  גניבת מידע ברשת – בחירת עו”ד

  כאמור, על מנת למצוא עורך דין לתחום הפריצה לאינטרנט, יש להבין מה בדיוק העבירה שנעשתה ומה הנזק שהיא יצרה. מכיוון שמדובר במרחב הווירטואלי, הבנת הנזק הינה מורכבת יותר, ובנוסף מדובר בתחום די חדש שהבנת נזקיו נלמדת כל העת תוך כדי תנועה, ובשל כך גם החקיקה בנושא הינה דינמית ומתחדשת כל העת.

  מחפשים עו”ד פלילי מומחה הבקיא בנושא גניבת מידע חסוי? צריכים איש מקצוע משפטי בתחום פריצה למיילים, גניבת מידע ברשת? רונן בנדל, עורך דין פלילי מומחה לפשיעת סייבר, איתכם לכל אורך הדרך

  קצת עליי:

  לייעוץ וייצוג מקצועי חייגו או השאירו פרטים:

  077-4447503   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   לעורך דין וואצאפ
   דילוג לתוכן